Локація інформаційна

ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ПРОЄКТ З ОСНОВ ЗДОРОВ’Я
«ПРО ЩО МОВЧАТЬ ДЕРЕВА…»

Над проєктом працюють учні 5-9 класів

Керівник проєкту – учитель основ здоров’я  Красова Ю.В.

Мета: Закріпити знання про природу своєї місцевості, звернути увагу на виявлення, дослідження та збереження старих дерев. Систематизувати знання учнів про дерева як частину живої природи.

Завдання:

- Виявлення унікальних дерев країни та світу.

- Дослідити унікальні види дерев. Поглибити знання дітей про найпоширеніші види дерев (хвойні, листяні) нашої місцевості та світу.

- З’ясувати значення дерев у природі і житті людей.

- Розвивати вміння відшукувати інформацію з теми.

- Спонукати до дослідницької діяльності, пробуджувати пізнавальний інтерес.

- Вчити берегти, дбайливо ставитися до дерев та довкілля, робити нашу планету Земля красивішою та чистішою, прагнути дарувати їй нове життя.

Об’єкт дослідження: ліси України та світу.

Предмет дослідження: орієнтовний вік, назва, походження та функції унікальних дерев країни та світу.

Методи дослідження:

- Визначення та аналіз літератури (інформації)

- Визначити особливостей лісових насаджень в Україні та світі, визначення орієнтовного вік дерев, походження, значення для навколишнього світу

- Привернути увагу до охорони природи

- Узагальнення результатів

Актуальність проблеми:

Сьогодні ні для кого не є секретом те, що людство варварськи використовує багатства своєї планети, при цьому, не тільки забираючи все, що можна, але і знищуючи залишився. Ліси не тільки збагачують навколишнє атмосферу настільки необхідним киснем, але і є основною рушійною силою в процесі круговороту води. Вони забирають вологу з грунту, а потім, фільтруючи і очищаючи її, виділяють в атмосферу, тим самим підвищуючи вологість. Життя людини неможливе без дерев так, як неможлива без природи.

Рекомендовані джерела інформації

1.«Лісове господарство України». — К.: Видавничий дім «ЕКО-інформ», 2010. — 64 с.

2. Бейтан І. Є., Пашков А. П. Сучасні глобальні проблеми природничих наук світу та України. Національний університет «Києво-Могилянська Академія», Київ, Україна.

3. Геник Я. В. Причини та наслідки знеліснення і деградації лісових екосистем в Україні // Науковий вісник НЛТУ України, 2011. — Вип. 21.16 — С. 118–122.

4. Екологія:Пізнавальна енциклопедія / Пер.с англ. Л.Яхнина. М.:TIME-LIFE,1994.

5. Рогожина Н. У пошуках відповідей на екологічний виклик/ Світова економіка й міжнародні відносини., 1999 №9