Мандрівна виставка з прав людини

3 жовт. 2012
Чому права людини є однією з найвищих цінностей людства? Знайти відповідь на це запитання юним кіровоградцям допомогла мандрівна виставка з прав людини «Кожен має право знати свої права», яку вперше було презентовано в м. Кіровограді з 17 по 25 вересня 2012р.

Виставка дала  можливість кожному відвідувачу відчути, наскільки важливо не тільки знати, але й вміти захистити свої цінності. Створено її в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Організатором виставки на Кіровоградщині є Дитяча екологічна громадська організація «Флора» в партнерстві з Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського, ГО «Територія успіху» та Кіровоградським обласним відділенням ВБО «ВМ ЛЖВ». Виставка є мобільною та пересувною, що дозволяє їй мандрувати різними регіонами України. Наразі, Кіровоград – це третє місто, яке приймає виставку для перегляду.
            «Такий формат заходу, як пересувна виставка, дає можливість великій кількості людей познайомитися із базовою інформацією про права людини.  Виставка складалась з 25 панелей, що містять цікаву, ілюстровану та сучасну інформацію про права та свободи людини. Експозиція об’єднала декілька інформаційних частин: «Еволюція прав людини», «Цінності прав людини», «Окремі аспекти прав людини» і «Права дитини».
Особливістю виставки є те, що розроблена вона, в першу чергу для молодіжної аудиторії та може бути потужним освітнім інструментом для навчання правам людини. Зауважимо, що гідами на виставці були  самі старшокласники, які пройшли  попередню підготовку. Серед них мали можливість пройти навчання та стати гідами  одинадцятикласники  ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3  Бородкіна А., Барабаш О.,Мороз Ю., Балашова Т., Жеменюк В., Науменко А..
Як зазначили старшокласники, виступати у ролі гіда  було для них складним завданням, але вони з ним справились. Чому складним?  Кожен  відчував велику відповідальність перед відвідувачами. Важливим було донести ту інформацію, яку демонстрували  стенди, а ще більш важливим - змусити відвідувачів замислитись над проблемою  «дотримання прав людини».  Ця виставка, дала можливість учням – гідам отримати неоціненний досвід, а крім того, донести отримані знання до учнів рідної школи.

Інформацію підготувала :
практичний психолог , соціальний педагог школи Козинець О.В.