Бібліотечні заходи та плани

2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ "ПОДАРУЙ УКРАЇНСЬКУ КНИГУ!"

УЧНІ ТА УЧЕНИЦІ ГІМНАЗІЇ ІМЕНІ ОЛЕНИ ЖУРЛИВОЇ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ЗБОРУ  КНИГ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКІ НА ДАНИЙ ЧАС ВИМУШЕНІ ЖИТИ ЗА КОРДОНОМ. ДО БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ "ПОДАРУЙ УКРАЇНСЬКУ КНИГУ" ДОЛУЧИЛИСЯ: УЧЕНИЦЯ 1 КЛАСУ КОНОНОВА АРІНАУЧЕНЬ 2 КЛАСУ ПОНОМАРЕНКО НІКІТА,УЧЕНЬ 3-А КЛАСУ ТРОФИМЕНКО БОГДАНУЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ ПОНОМАРЕНКО АНГЕЛІНАУЧЕНИЦЯ 7 КЛАСУ ЧОРНА ТЕТЯНА.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю в гімназії імені Олени Журливої було проведено круглий стіл для учнів 4 класу.
       Діти  переглянули відео  про параолімпійців  України, отримали інформацію про  заснування цього дня у світі. Діти  активно називали про те, що створено для людей з інвалідністю в нашому місті. На завершення учні намалювали побажання  всім, хто потребує найбільшої уваги і милосердя.

В гімназії імені Олени Журливої було проведено заходи з нагоди Дня української Писемності й мови. Зокрема, учні початкових класів познайомилися  із сучасними українськими мисткинями пера та їх творами. Для учнів була організована книжкова  виставка на тему "Сучасні українські письменники дітям". А стрічка висловів про мову ще раз довела, що наша мова найгарніша. Мова як море бурхливе: переливається в багатстві і красі кожного звуку.                                                                                                                                                                                                                                        Фото 1     Фото 2     Фото 3    Фото 4

Ось і завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
     Учні нашої гімназії взяли участь в конкурсі патріотичного вірша. Незважаючи на те, що ми були на дистанційному навчанні, діти надіслали відео.

Для учнів   була проведена і оформлена виставка на тему "В нас єдина мета- Україна свята - нездоланна ніким і ніколи".

Конкурс малюнків " Ми віримо в наших Захисників"

План роботи бібліотеки гімназії на 2022 - 2023 навчальний рік
Для учнів 1-4 класів було оформлена  виставка до 268-річниці міста Кропивницький.

До 104-річниці В.О.Сухомлинського в гімназії було проведено заходи: бібліотечний урок в 1 класі на тему "Читаємо оповідання "Мамин кавун", конкурс малюнків , книжкова виставка творів, заочна екскурсія  для 5 класу.

План роботи бібліотеки гімназії на 2021 - 2022 навчальний рік

21  лютого 2022 в гімназії імені Олени Журливої було проведено для учнів 9 класу бібліотечний урок, присвячений Революції гідності, на тему "Герої не вмирають".
Учасники заходу вшанували пам'ять Небесної Сотні  хвилиною мовчання.

Презентації до бібліотечного уроку ;

- "Музей В. О. Сухомлинського"

- "Славні казаки"

26 квітня - Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Чорнобиль - туга українського народу!

Низько голову схили сьогодні, віддавши шану тим, хто в пекло полум'я пішов без страху, хто світ для нас зберіг ціною власного життя.

Чорних дат у людства є немало,

Кожна з них – це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало,

Вибух на Чорнобильській АЕС.

Нікому не секрет, що сучасні діти не люблять багато читати. Тому, вчителі та працівники бібліотек намагаються підвищити мотивацію школярів до читання. Тож, до нашої гімназії завітали працівники Кіровоградської обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка міста Кропивницького - Юлія Животовська та Тетяна Торбенко, на годину спілкування до учнів 8 класу. Вони провели бібліотечний урок під назвою «Підліткова муза». Захід розпочався, цікавими проблемними запитаннями, наприклад: «Які переваги мають люди, які багато читають?», «Яких якостей набуває людина, яка читає гарні твори?», «Які ви знаєте відомі твори, що були екранізовані?» тощо. Далі година спілкування проходила у формі брейн – рингу, до якого були підібрані запитання з музичних та анімаційних творів. Учні проявили неабияку зацікавленість, давали багато правильних відповідей. Зустріч отрималась пізнавальною та мотивуючою. Сподіваємось, наші учні нададуть перевагу гарній книзі, ніж інтернету.