Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках»

19 квіт. 2012
12 квітня учні шкільного лісництва, під керівництвом вчителя біології Хоменко В.О. взяли участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Ще в давнину був сформульований принцип виховуючого навчання : «Non scholae, sed vitae discimus» - «ми вчимося не для школи, а для життя». Екологічна освіта та виховання підростаючого покоління, зміна ставлення людей до навколишнього середовища, довкілля, природи та особистого здоров'я, підвищення відповідальності за майбутній розвиток людства і планети в цілому — це головні завдання екологічної освіти.
Тому, на базі нашої школи створено екологічний центр «Еколюдина», який працює за різними напрямками: дослідження стану навколишнього середовища, виконання екологічних проектів та участі в екологічних акціях.
Однією з найцікавіших та наймаштабніших акцій є щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка проводиться Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та обласного товариства лісівників.
12 квітня 2012 р. господарі Чорноліського лісництва Знам'янсього району приймали гостей: в.о. першого заступника голови ОДА Миколу Мездріна з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних галузевих управлінь, представників громадськості та шкільних лісництв. Це був не просто пропагандистський ознайомлювальний захід, а дієвий важіль у процесі створення та збереження лісу, адже усі присутні доклали власних зусиль, щоб в майбутньому на пустирі красувався молодий дубово-горіховий ліс.
Серед учасників акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» ось уже втретє були й наші вихованці, учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Кіровограда, які представляли шкільне лісництво дитячої екологічної громадської організації «Флора».
Після привітань та напутнього слова гостей і господарів свята усі дружно взялися до роботи. Досвідчені лісівники вправно керували юними активістами. Більшість дітей вже не вперше садили дерево. Тому працювали неабияк, а за чіткими правилами і нормами, і вже звикли, до такого, спершу незвичного, меча Колесова.
Час спливав непомітно… Ось і останній саджанець. Усі втомлені, але в душі панує відчуття гордості за виконану роботу. Діти намагались старанно запам’ятати номер свого рядочка, щоб через багато років приїхати у ліс, закладений власними руками, помилуватись чудовим творінням і згадати благородну працю збереження зеленого світу.
По роботі слід і підкріпитись. Обід не забарився. Після цікавого концерту нас покликали до столу, а опісля була проведена безпрограшна лотерея, де кожен учасник отримав знаряддя праці по догляду за насадженнями. Ці знаряддя обов’язково знадобляться, адже це були не всі сюрпризи на сьогодні. Кожен став учасником іншої акції «Посади та збережи своє дерево» і отримав в подарунок саджанець липи. Діти активно обговорювали можливість створення липової алейки біля школи чи початок створення власного садочку вдома….
Зовсім не хотілось повертатись і залишати це мальовниче місце. Але чекали автобуси, і ми повезли додому спогади про цей незабутній день та щиро дякували трудівникам лісництва за надану можливість долучитись до благородної справи озеленення маленької батьківщини.
Давно відома істина – виховувати треба ділом і власним прикладом.
 Є надія, що учні, які безпосередньо взяли участь у створенні лісових насаджень, в майбутньому ніколи не зможуть підняти руки для знищення природи, цінуватимуть і поважатимуть її.
А поки що серце радіє, коли читаєш відгуки дітей про акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках»: «Я не лише цікаво, але й корисно провів час: навчився правильно саджати різні види дерев, поспілкувався з однолітками, побачив роботу лісників. І навіть не помітив, як швидко ми впорались, адже працювали гуртом, єдиною командою. Все було дуже добре організовано. Якби з’явилась така можливість, я б із задоволенням взяв участь у цій акції ще раз!» - такі наміри має десятикласник Олександр Герасімов.
А ось думка учениці Мороз Юлії: «Я дуже рада, що мені випала можливість поїхати до Чорноліського лісництва. Ми добре попрацювали, навіть трішки притомились, але де в місті знайдеш таку красу. Чого лише варта поляна з первоцвітів! Обов’язково розповім про цю акцію своїм друзям та однокласникам, щоб і вони в майбутньому не боялися попрацювати на благо суспільства.»