Художньо - естетичне виховання

17 вересня педагоги школи стали активними учасниками заходів під час святкування Дня міста. На виставку живих та штучних квітів «Місто моєї мрії» ми представили яскраві творчі роботи учнів школи, виготовлені різними техніками та з використанням природних матеріалів.

15 вересня наша школа взяла участь у обласному конкурсі флористики та фітодизайну «Квітуча Україна». Учениці 11 класу Надирова Наталія, Паливода Діана та Кругляченко Аліна створили квітковий килим, що симіволізував нашу квітучу, барвисту, молоду та незалежну Україну.

З 1 по 16 жовтня та з 2 по 6 листопада в нашій школі  пройшов Місячник шкільної бібліотеки під гаслом «Твоя країна – Україна, а ти - її громадянин».

Заходи місячника розпочато Днем пам’яті «Нам жити та пам’ятати». До цього дня було оформлено інформаційний стенд про відкриття Місячника шкільної бібліотеки,  його основні заходи та  книжкову виставку «Пам’ятай про них, вони - захисники країни».  Протягом дня учні могли висловити свої побажання воїнам АТО і слова шани загиблим героям . Ось деякі із них: «Наші серця з вами, воїни АТО!», «Наші воїни найкращі!», «Ви не пожаліли свого життя заради нас, ми це пам’ятаємо», «Дякуємо Вам , воїни! За вами вся Україна!»,  «Тільки сильним вдається перемогти, а наші воїни – найсильніші!», «Ви – за нас, а ми – з вами!»

В ході Місячника також було оформлено книжкові виставки для учнів 5-11 класів «Україна. Від  давнини  до сьогодні», «Слава і велич українців на сторінках книг», виставку-пам'ять «Небесна сотня – то в серцях вогонь»,   «Козацькому роду – нема переводу», для учнів початкової школи відбулася презентація виставки «Слава козацька – не вмре, не загине».

5 листопада для учнів 5-11 класів була проведена інформаційна година «Кордони України бережіть», яка була присвячена українським військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО.

Для учнів 5-9 класів цікавим був огляд книг «Українська пісня – то душа народу», в ході якого вони познайомилися із літературними виданнями про історичне минуле відображене у фольклорних творах українців.

Під час читацької конференції  8 жовтня «Україна на шляху до незалежності»  старшокласники обговорювали  такі питання:

Шлях України до незалежності.

Чи закінчився процес становлення незалежності України?

Хто є справжніми борцями за незалежність?

Що кожен із нас може зробити для воїнів АТО?

Протягом Місячника також були проведені класні години , що мали спільну тематику  «Подвиг не має забуття». Учні готували  повідомлення про основні етапи подій АТО,  воїнів-захисників, а також героїв Небесної сотні.

З 2 по 6 листопада у шкільній бібліотеці пройшов конкурс  авторських патріотичних віршів «З Україною в серці». В конкурсі взяли участь учні 5-11 класів. Найкращим виявився творчий доробок  учня 7 класу Потєхіна Антона.

Молодші читачі із цікавістю познайомилися з мультимедійною презентацією                «Потомки козаків – мужні українські воїни», а також із слайд-лекцією  «Свята і звичаї нашого народу».

Протягом Місячника в бібліотеці проводився конкурс малюнків «Україна – батьківщина моя!»:

1 клас – тематика малюнків «Калина – символ України».

2 клас – «Щаслива родина – щаслива дитина».

3 клас – « Вітальна листівка рідному місту».

4-5 клас – «Лист - малюнок захиснику Вітчизни(воїну АТО)»

Для 1-4 класів були проведені  бібліотечні уроки «Народні символи України».

Також 12 жовтня у школі пройшов захід-презентація «З історії українського козацтва», який провели  працівники Обласної бібліотеки для юнацтва

ім. О.М. Бойченка.

25 вересня  2015 року за традицією у 1-4 класах був проведений виховний захід «Осінній ярмарок».

13 лютого вихованцями групи подовженого дня 2- 4 класів для учнів початкової школи було проведено свято Стрітення під керівництвом вихователя ГПД Скріпниченко Л. М.

Метою цього дійства було  ознайомити школярів із традиціями українського народу, особливостями святкування Стрітення, викликати інтерес до історії, звичаїв нашого народу, розвивати почуття прекрасного, естетичний смак, а також виховувати любов та повагу до традицій свого народу, до прекрасного: поезії, музики, природи.

У підготовці заходу активну участь брали батьки школярів, керівники гуртків  Осташкова В. А. (гурток «Естетика побуту»), Іноземцева А. С. (хореографічний гурток).

Свято пройшло в теплій дружній атмосфері. Глядачі дізналися багато нового, взяли участь у  іграх, отримали в подарунок весняних «жайворонків».

19 грудня в початковій школі відбулося Свято Миколая. До дійства були залучені учні 1 - 4 класів. Учнів  познайомили з народними традиціями святкування Миколая.

Підготували театралізоване дійство вихованці групи продовженого дня, члени майстерні  юного актора під  керівництвом вихователя ГПД Скріпниченко  Л.М.

18 листопада 2014 року в рамках місячника української писемності та мови була проведена гра «Брейн-ринг» на тему «Знавці української мови» серед учнів 3 – 4 класів. Метою гри було: поглибити знання учнів про рідну мову, показати її красу і багатство; розвивати творчі здібності дітей; виховувати любов та повагу до рідного слова.

Конкурсна програма складалася з семи завдань, з якими успішно справлялися гравці команд. Капітани команд проявили свою ерудованість, кмітливість, вміння швидко приймати правильне рішення. Глядачі також приймали активну участь у грі: доповнювали прислів’я, знаходили антоніми, утворювали цікавий ланцюжок слів, демонструючи свій словниковий запас.