Cемінар- практикум для вчителів математики

7 лют. 2018
На базі КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів імені Олени Журливої» 31 січня 2018 року відбувся семінар- практикум для вчителів математики, які проходять курси підвищення кваліфікації при КЗ «КОУППО імені Василя Сухомлинського».

На базі  КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів імені Олени Журливої» 31 січня 2018 року відбувся  семінар- практикум для вчителів математики, які  проходять курси підвищення кваліфікації при КЗ «КОУППО імені Василя Сухомлинського».

В ході педагогічної практики  було відвідано уроки математики, які проводили вчителі закладу Левицька М.М. та Пінчук А.С.,  та інтелектуальну  математичну гру для учнів.

Учитель  вищої категорії Левицька М.М. провела урок з алгебри у 8  класі з теми  «Арифметичний квадратний корінь. Рівняння  х = а».

Урок пройшов на високому, науково-методичному рівні. Вчитель для реалізації поставлених задач уроку ефективно використала сучасні ТЗН мультимедійний  проектор, комп’ютерну презентацію на інтерактівну вправу он-лайн, створену у «Jearningаpps».

Марія Миколаївна творчо застосувала міжпредметні  зв’язки, індивідуальні підхід та диференціацію навчання.

З метою мотивації навчальної діяльності  учнів на різних етапах  уроку було використано такі активні вправи як  «Лови помилку», он-лайн вправу  «Знайди пару», накопичувальну  систему  балів,  дидактичну гру  для оцінювання навчальних досягнень учнів «Копилка», «Карта розуму», усний рахунок у вигляді гри «Годинник» з асоціаціями», дидактична гра «Встанови відповідність».

Підсумки уроку  був підведений використовуючи  «Метод Пресс», під час якого учні висловили своє задоволення від час уроку.

Пінчук А.С. проводила урок в 7 класі на тему  «Лінійні рівняння». Використовуючи елементи технології «Створення ситуації успіху» з самого початку уроку було створено позитивно-емоційний настрій і психологічно комфортні умови.

На уроці використовувалися такі засоби навчання: роздатковий дидактичний матеріал (алгоритми); мультимедійний проектор, дошка SMART, презентація PowerPoint, мережа Інтернет, мультимедійні вправи, створені за допомогою LearningApps.org, тести, створені за допомогою Google Форм, підручник.

При проведенні уроку всі питання уроку були логічно поєднані. Час, відведений на етапи уроку був використаний раціонально, виконано намічений план.

Для опрацювання матеріалу було обрано частково-пошуковий метод навчання зі застосуванням фронтальної бесіди.

Упродовж уроку було забезпечено в класі високу активність і працездатність учнів за рахунок поєднання різноманітних методів та прийомів навчання. Використані прийоми «Шквал питань», створення проблемної ситуації, «Ланцюжок», «Шпаргалка», «Коментування», «Знайдіть пару», «Самооцінювання», «Відстрочена відгадка», «Віднови записи».

Під час уроку організовано  індивідуальну,  групову та колективну форми роботи учнів. Це дало змогу ефективно розвивати критичне мислення учнів, вміння та навички саморозвитку, самоаналізу та самооцінки.

Контроль засвоєння знань, умінь і навичок здійснювався за методом самооцінювання учнями за готовими розв’язаннями та оцінювання «письмового звіту» вчителем.

Було підведено підсумок, здійснено рефлексію. В кінці дана інструкція щодо виконання диференційованого домашнього завдання. Мету уроку вдалося повністю реалізувати та досягти очікуваних результатів.

Метою проведення позакласного заходу, який провела учитель математики Пінчук А.С.,  було показати  застосування можливостей сучасних  освітніх сайтів  та інших Інтернет ресурсів в проведенні позакласної роботи з математики, що підвищує  мотивації  учнів до вивчення предмету.

Для слухачів курсів  директор школи   Бик С.С.  провела  екскурсію  в шкільному музеї «Історія школи», якому присвоєно звання «Зразковий» .